Comment organiser la fête d'anniversaire parfaite pour un enfant ?

Życie rodzica składa się z większych i mniejszych obowiązków. Jednym z nich jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla swojego dziecka. Aby ten dzień był wyjątkowy i radosny dla całej rodziny, wszystkich zaproszonych Gości, a przede wszystkim dla Waszej pociechy, trzeba to święto starannie przygotować. W tym artykule krok po kroku podpowiadamy, jak urządzić udane urodziny.

Wybór miejsca na imprezę

Na początek zastanówcie się nad odpowiednim miejscem, gdzie chcielibyście wyprawić urodzinowe przyjęcie. Obecnie bardzo popularne stało się wynajmowanie sal zabaw czy klubokawiarni dziecięcych do urządzania tego typu imprez. W tej sytuacji będziecie mogli skorzystać z opieki i animacji animatorki, a także zamówić na miejscu przekąski i napoje dla dzieci oraz innych gości. Ta opcja organizacyjna ma dużo plusów, ponieważ odciąża rodziców od wielu obowiązków, chociażby takich jak sprzątanie po imprezie, ale przede wszystkich w kwestii wymyślania gier i zabaw dla dzieci czy organizowania innych atrakcji.

Z drugiej strony tradycyjne świętowanie w domu też ma swoje uroki. Z pewnością jest tańszym wariantem przyjęcia i gwarantuje bezpieczną, domową atmosferę. Ponadto jeśli planujecie zaprosić głównie rodzinę, to ten wybór będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż sala zabaw. W tej sytuacji zadanie zorganizowania dodatkowych atrakcji przypada raczej rodzicom, chociaż możecie też spróbować wymyślić je i przygotować wspólnie z dzieckiem. A jeśli nie czujecie się na siłach w tej kwestii, to pozostaje jeszcze opcja wynajęcia osoby do przeprowadzenia animacji.

Zaproszenia i dekoracje urodzinowe

Gdy decyzję o miejscu na imprezę macie już podjętą, to następnym krokiem będzie ustalenie liczby Gości i powiadomienie ich o planowanym przyjęciu. Zachęcamy, abyście wykonali zaproszenia razem z dzieckiem albo nawet powierzyli to zadanie wyłącznie jemu. Podobnie, jeśli chodzi o dekoracje urodzinowe. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić rodzinnie czas i do tego w kreatywny sposób! Co więcej, Wasza pociecha będzie miała szansę współuczestniczyć w przygotowaniach do imprezy. Jakie dekoracje możecie zatem stworzyć? Na urodzinach nie powinno zabraknąć kolorowych spiczastych czapeczek, konfetti oraz serpentyn. Możecie również wykonać napis z kolorowych liter układających się w hasło: „Wszystkiego najlepszego!”, a następnie rozwiesić go w widocznym miejscu. Poza tym oczywiście nieodłącznym elementem każdej zabawy urodzinowej są balony, które naturalnie trzeba już zakupić, ale do ich pompowania warto zaangażować swoje dziecko.

Urodzinowe menu i tort

Kolejnym etapem przygotowań będzie ustalenie odpowiedniego menu i zamówienie =>gâteau, który jest obowiązkową częścią programu na każdym przyjęciu urodzinowym. Jeśli Gośćmi będą głównie dzieci, to warto pomyśleć o zdrowych przekąskach, aby słodkości nie zdominowały stołu. Dobrym pomysłem są owoce i warzywa pokrojone w cząstki oraz paseczki. Do tego kanapeczki ciekawie udekorowane tak, aby kusiły oczy Waszych milusińskich. A poza tym oczywiście różne pyszne =>Gâteaux, => ciastka i ciasteczka. Te słodkie wypieki możecie przygotować samodzielnie albo zamówić je w wybranej cukierni – takie rozwiązanie z pewnością pozwoli Wam zaoszczędzić czas i siły przed przyjęciem. Podobnie też w kwestii urodzinowego tortu. Warto tutaj zdać się na profesjonalistów i zlecić jego wykonanie sprawdzonej cukierni, gdzie zostaną uwzględnione Wasze indywidualne preferencje co do rodzaju i smaku ciasta oraz kremów, a także jego kształtu i okazjonalnych dekoracji. Taki wariant składania zamówień na torty znajduje się w ofercie =>sklepów firmowych Jacek Placek. Wybierając naszą cukiernię będziecie mogli również skorzystać z możliwości dostawy pod wskazany adres, dzięki czemu urodzinowy tort dotrze do Was bezpiecznie i na czas. 

 

Upominki dla Gości

Na koniec warto jeszcze pomyśleć o zorganizowaniu drobnych podarunków dla przybyłych dzieci. Będzie to dla nich bardzo miła pamiątka z przyjęcia urodzinowego, a Wasza pociecha będzie mogła dzielić radość z otrzymanych prezentów z innymi Gośćmi. Takie upominki możecie wcześniej wymyślić i wykonać wspólnie z dzieckiem, co też jest kolejną okazją do wykazania się przez Was rodzinną kreatywnością. Jeśli jednak wolicie wybrać gotowe prezenty, to ciekawym pomysłem mogą być balony wypełnione helem np. w kształcie zwierzątek, pojazdów czy postaci z bajek. Jest to niewielki wydatek, a taki latający balon zawsze sprawia niesamowitą frajdę każdemu dziecku. Inną propozycją może być słodki upominek w postaci ładnie zapakowanych ciasteczek, które z pewnością będziecie mogli dodać do zamówienia na tort i inne wypieki w wybranej przez Was =>cukierni. W ten sposób wszyscy goście zostaną również obdarowani prezencikami od Waszego dziecka, co będzie sympatycznym akcentem zwieńczającym urodzinową imprezę.