Mikä on Jacek Placek?
Jacek Placek to rodzinna cukiernia, zajmująca się od ponad ćwierćwiecza produkcją słodkich wypieków, które dzięki naturalnym składnikom i ulepszanym od pokoleń recepturom zachowują niepowtarzalny, domowy smak. Nasze ciasta pachną i smakują „jak dawniej”.Dlatego w naszym zakładzie wciąż używamy – i zamierzamy używać –  prawdziwych jaj, masła, śmietany i domowych konfitur.
Eksperymenty z modnymi smakami i dekoracjami zostawiamy artystom, skupiamy się na rzetelnym cukierniczym rzemiośle.

Nasze wypieki rosną na przepisach z rodzinnej kuchni, które od trzech pokoleń są doskonalone i wzbogacane o nowe składniki i technologie.
Unowocześniane linie produkcyjne i korzystanie z udogodnień technicznych pozwala naszej załodze sprostać oczekiwaniom współczesnego wymagającego klienta, jakim jest zarówno odbiorca hurtowy z branży HoReCa czy sklepy, jak i każdy ciasteczkowy łasuch, zamawiający w naszym sklepie internetowym i kupujący w firmowych cukierniach.
kakut ehtoolliselle Jacek Placek -makeiset ovat synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.
serniki 1 Makeiset Jacek Placek on synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.


Ale wróćmy do początków…

Firmę stworzyli w 1994 roku w Gowinie pod Wejherowem Państwo Jacek i Beata.
Szef dał przedsięwzięciu swoje imię i mnóstwo serca włożonego w rozwinięcie skrzydeł. Szefowa – razem z sercem dołożyła bezcenne przepisy swojej mamy i własne zamiłowanie do pieczenia.

W naszym archiwum zachował się krótki filmik promocyjny z wcześniejszych lat działalności firmy, oglądamy go ze wzruszeniem i przymrużeniem oka (zwłaszcza na jakość nagrania)

Obejrzyj: Jacek Placek – ciasta domowe

Zatrzymując się na chwilkę przy nazwie firmy – wiadomo: jeśli Jacek i ciasta, to naturalne jest skojarzenie z dziecięcą rymowanką „Jacek Placek…” A czy wiecie, że genezą tej rymowanki najprawdopodobniej była historia Św. Jacka, który pomagał biednym i karmił ich… pierogami. Dawniej pierogi były często nazywane plackami, były smażone na oleju. Cóż, święty zyskał przydomek Święty Jacek od Pierogów, a z czasem ktoś dołożył taką zabawną śpiewankę o chłopcu podkradającym mamie smakołyki w kuchni.

W logo naszej firmy pojawiła się sylwetka małego łasucha, a żeby było ciekawiej… po latach uruchomiliśmy linię produkującą pierogi wg domowych receptur naszej rodziny.

pierogi myśliwskie Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
Pierogi z jagodami Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.

 

I tak od ponad ćwierćwiecza Jacek Placek serwuje klientom coraz szerszy asortyment pysznych ciast i tortów, wzbogacając ofertę o słone przekąski i pierogi. W Gdańsku i Sopocie zostały otwarte trzy firmowe cukiernie, a w Wejherowie w tamtejszej Filharmonii Kaszubskiej klubokawiarnia Busola, oferująca nasze wypieki.

Cukiernia na gdańskiej Zaspie niedawno przeszła remodeling i stała się osiedlową słodką kafejką, gdzie przy kilku stolikach można do naszych słodkości zamówić pyszną kawę czy lody, umówić się z przyjaciółką albo na nieformalne spotkanie biznesowe.

cukiernia Gdańsk Zaspa z zewnątrz Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
cukiernia Gdańsk Zaspa Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
cukiernia Gdańsk Zaspa kawka Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
makeiskauppa Gdańsk Zaspa kahvi Cukiernia Jacek Placek on synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.

 

W wejherowskiej Busoli spełniamy się nie tylko jako restauratorzy i dostawcy cateringu, ale również jako mecenasi współczesnej sztuki, można rzec. W lokalu mają miejsce cykliczne wystawy prac malarskich i fotograficznych lokalnych artystów.

Filharmonia Kaszubska Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
kawiarnia Busola górny poziom Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
kawiarnia Busola dolny poziom Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
kawiarnia Busola ogródek Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.

 

Od dwóch lat firma posiada własny sklep internetowy, gdzie można zamówić większość naszych ciast, tortów i przekąsek z dostawą pod dowolny adres.

Dla amatorów smacznych, tradycyjnych wypieków i osób nie mających zbyt wiele czasu i umiejętności cukierniczych ta forma zamówień jest idealnym rozwiązaniem.

 

Jacek Placek -makeiset ovat synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.
Jacek Placek -makeiset ovat synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.

 

Z myślą o wygodzie i zmieniających się potrzebach branży HoReCa rozpoczęliśmy produkcję deserów jednoporcjowych, chętnie widzianych na różnorakich eventach i okolicznościowych imprezach.

nano desery bufet Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
nano desery Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
nano desery torciki Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.
mini tarty Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.

 

Nasza oferta tortów okolicznościowych obejmuje zdobienie kwiatami, topperami i nadrukami na opłatkach, jak również personalizację napisów.

Kakkukirja ehtoolliselle Jacek Placek Makeiset ovat synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.
Pyöreä kakku, jossa on painatus ehtoolliselle Jacek Placek Confectionery on synonyymi luonnontuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen makuun.


Tego lata zadebiutowaliśmy  – z dużym sukcesem – jako wystawca na gdańskim Jarmarku Dominikańskim.
Nasze jagodzianki, domowe drożdżówki i serniki miały szalone powodzenie, znikając jak… przysłowiowe świeże bułeczki!


To nam uzmysłowiło, że Klienci wciąż skłaniają się ku do tradycyjnym, naturalnym smakom – a nasza firmowa misja ma sens. Dziękujemy!

Stand Jacek Placek Dominikański Fair 2022 Gdańsk Jacek Placek Makeiset ovat synonyymi luonnollisista tuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen maulle.
Stand Jacek Placek Dominikański Fair 2022 Gdańsk Jacek Placek Makeiset ovat synonyymi luonnollisista tuotteista valmistettujen kotitekoisten kakkujen maulle.