Jak zorganizować Komunię i jaki tort wybrać?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie dla dziecka, jak również dla całej rodziny. Istotnym elementem tej uroczystości jest przyjęcie, którego zorganizowanie bywa nie lada wyzwaniem. Trzeba pomyśleć o zaproszeniach, menu, torcie, zdjęciach… i o wszystko zadbać odpowiednio wcześniej. Jednak dobry plan działania to podstawa udanej imprezy! W tym artykule dowiecie się, na co zwrócić uwagę w trakcie przygotowań i jaki tort można wybrać na tę okazję.

Organizowanie przyjęcia komunijnego krok po kroku

W pierwszym punkcie naszego planu działania powinniśmy zastanowić się, kogo chcielibyśmy zaprosić na Komunię i stworzyć listę gości, ponieważ ich liczba będzie miała wpływ na podejmowane przez nas dalsze kroki. Przede wszystkim w kwestii określenia miejsca na urządzenie przyjęcie – czy pomieścimy wszystkich w domu czy lepiej jednak przenieść się do restauracji bądź sali bankietowej? Następny krok to zaprojektowanie zaproszeń komunijnych i wysłanie ich do wszystkich osób z naszej listy gości. Jeśli chcemy zamówić na uroczystość profesjonalnego fotografa albo animatorkę dla dzieci, to radzimy nie odkładać tych decyzji na ostatnią chwilę, żeby nie okazało się, że interesujący nas termin jest już zajęty. Elementy, które warto wziąć pod uwagę to również miejsca parkingowe dla naszych gości – jeżeli korzystamy wynajętej sali w restauracji bądź hotelu, muzyka w tle, która będzie słyszana podczas przyjęcia, dekoracje kwiatowe czy małe upominki dla gości. W przypadku korzystania z wynajętej sali obsługa będzie sugerować nam ustawienie stołów, natomiast warto pamiętać o udekorowaniu miejsca naszego dziecka. Salę należy rezerwować z możliwie jak największym wyprzedzeniem, gdyż w okresie majowym cieszą się one ogromnym obłożeniem. 

Jakie potrawy i ciasta przygotować na Komunię?

W dalszej kolejności naszego planu przystępujemy do wymyślenia zestawu dań, w tym słodkiego poczęstunku. W zależności jakiego dokonaliśmy wyboru co do miejsca imprezy, tak też będziemy organizować menu – samodzielnie przygotowując potrawy w domu albo dobierając je z oferty restauracji czy firmy cateringowej. Z pewnością w jadłospisie powinna znaleźć się zupa, drugie danie, przystawki, napoje oraz desery. Warto zwrócić uwagę na pozycje wegetariańskie w menu, z uwagi na różne preferencje gości. Jeśli chodzi o słodkie wypieki, to radzimy zaufać profesjonalistom i zamówić ciasta oraz inne łakocie w sprawdzonej cukierni. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie stołu słodkości z różnymi deserami np. babeczkami, minitartami, domowymi ciastami i ciasteczkami. Będzie to gwarantowana atrakcja na przyjęciu, szczególnie dla dzieci. 

Wyjątkowy tort na Komunię

Na koniec pozostaje nam jeszcze jeden ważny element, którego nie może zabraknąć na uroczystości dziecka – oczywiście chodzi o ⇒ tort komunijny. Jeśli zależy nam, aby ten wypiek miał okazjonalne ozdobienie oraz określony kształt np. książki, to w tym punkcie również zalecamy skorzystać z oferty profesjonalnej cukierni, posiadającej szeroki asortyment tortów. Cukiernicy pomogą nam w doborze składników i dekoracji, a także podpowiedzą, która forma ciasta będzie najlepsza na określoną liczbę gości. Optymalny kształt i wielkość tortu dobierzemy z pomocą ⇒ naszego wcześniejszego wpisu. Przykładowo może to być tort komunijny prostokątny lub okrągły, ozdobiony opłatkiem z nadrukiem, żywymi kwiatami bądź owocami. Dosyć popularne na tę uroczystość stały się torty w kształcie książki, które także są dekorowane według preferencji klientów. Oczywiście poza wyglądem tortu, równie istotny jest jego smak – w tym miejscu radzimy zdać się na gusta swojego dziecka, niech ono wybierze swój ulubiony krem i rodzaj ciasta. Warto jeszcze dodać, że zamawiając tort czy inne wypieki w cukierni, możemy liczyć na ich dowóz pod wskazany adres, co znacznie ułatwi nam organizację całego przyjęcia.