Zamów u nas tort na wesele!

Tort to bardzo ważny element przyjęcia weselnego. Każdej młodej parze zależy, aby ten deser był wyjątkowy w swoim smaku, a także pięknie się prezentował. Jednak jaki wybrać tort na wesele i gdzie go najlepiej zamówić? W takiej sytuacji radzimy zaufać doświadczonym cukiernikom i złożyć zamówienie na tort w naszej firmie Jacek Placek. Jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie, o czym także świadczy nasz regularny udział na targach ślubnych w roli wystawcy.

Jak zamówić tort na wesele

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w wielu cukierniach jest możliwość przygotowania tortów według indywidualnych preferencji klienta – m.in. w kwestii kształtu ciasta, zdobienia czy rodzajów kremów. Taką opcję składania zamówień oferujemy również w naszych sklepach Jacek Placek. Nasi pracownicy służą profesjonalnym wsparciem i doradzą Wam w doborze składników oraz odpowiedniego rozmiaru tortu – biorąc pod uwagę planowaną liczbę Gości na weselu. Co więcej, organizujemy degustacje tortów. W dogodnym dla Was terminie umówimy się na spotkanie w naszej cukierni na Zaspie. Zaprezentujemy Wam szeroki asortyment produkowanych przez nas tortów i pomożemy w wyborze smaku ciasta i elementów dekoracji. 

Rodzaje tortów weselnych

Torty weselne kojarzą nam się przede wszystkim z tym, że mają kilka pięter. Jednak ich liczba jest ściśle związaną z ilością zaproszonych Gości. Zazwyczaj jedna osoba zjada porcję 120-150 gram tortu, co też przekłada się na określenie całkowitej wagi ciasta podczas składania zamówienia. W naszej cukierni oferujemy młodym parom torty z trzema, czterema bądź pięcioma piętrami. Natomiast jeśli chodzi o kremy, to mamy je w trzech rodzajach: maślane, śmietanowe i mascarpone. A wszystkie mogą być w przeróżnych smakach np. czekoladowym, malinowym, truskawkowym i innych. Również samo ciasto tortowe przygotowujemy w kilku wariantach: jasnego lub ciemnego biszkoptu. Zachęcamy do skorzystania z możliwości degustacji naszych tortów, dzięki czemu będziecie mogli sami ocenić, który smak najbardziej odpowiada Waszym podniebieniom.

Jak przyozdobić tort weselny

=> Tort weselny, poza wybranym wyjątkowym smakiem, musi być jeszcze pięknie udekorowany! W tym punkcie możemy zdać się na doświadczenie i gusta cukierników albo zlecić ozdobienie tortu według własnych inspiracji. Do najczęściej wykorzystywanych elementów dekoracyjnych dla tortów weselnych należą świeże kwiaty i owoce. Ponadto popularne są także topery umieszczane na najwyższym piętrze ciasta oraz opłatki z dedykowanym nadrukiem. Każdy z tych wariantów jest dostępny do przygotowania w naszych cukierniach Jacek Placek.

Kiedy zamawiać tort na wesele

Na koniec pozostaje nam jeszcze pytanie: Jak długo przed terminem wesela powinniśmy zamówić tort? W naszej firmie zachęcamy do kontaktu w tej sprawie z większym wyprzedzeniem – najlepiej dwa miesiące przed planowaną uroczystością, szczególnie jeśli chcemy umówić się na spotkanie degustacyjne. Zapraszamy do składania zamówień drogą mailową, telefoniczną bądź osobiście poprzez kontakt z osobą dedykowaną do degustacji weselnych – 500 716 201. Oczywiście zapewniamy dowóz tortu pod wskazany adres.