Jak wybrać odpowiednie miejsce na przyjęcie komunijne?

Pierwsza komunia święta to ważne przeżycie duchowe dla dziecka i jego rodziców. Po uroczystości kościelnej większość rodzin świętuje to wydarzenie podczas przyjęcia komunijnego. Jest to spore przedsięwzięcie, które wymaga dobrej organizacji i zadbania o wiele istotnych elementów. Jednak najważniejszą kwestią przy planowaniu tej imprezy jest wybór odpowiedniego miejsca. Jak to zrobić i jakie są dostępne opcje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Lokal na komunię – co brać pod uwagę?

Obecnie coraz więcej rodzin decyduje się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego poza domem – w restauracji, sali bankietowej czy lokalu z otwartym ogrodem. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające na zaproszenie większej liczby osób, a to właśnie ten czynnik wpływa przede wszystkim na wybór określonego miejsca. Jednocześnie równie ważnym aspektem jest dogodna lokalizacja, aby goście nie musieli się daleko przemieszczać po zakończeniu uroczystości w kościele.

Ponadto przy planowaniu przyjęcia komunijnego powinniśmy zadbać o atrakcje dla najmłodszych uczestników, bo przecież to nasze dziecko jest w centrum uwagi tego dnia! Dlatego warto poszukać miejsca, które oferuje przestrzeń do zabawy – albo w osobnej sali, albo w ogrodzie czy na placu zabaw. Dzięki temu dzieci nie będą się nudzić, zaś rodzice zyskają możliwość swobodnej rozmowy przy stole bez udziału swoich pociech.

Komunia w restauracji

To rozwiązanie najlepiej się sprawdza przy małej liczbie zaproszonych Gości. Jednocześnie jest bardzo wygodne, ponieważ w restauracji mamy do dyspozycji przygotowane menu, które komponujemy z oferowanych dań, przystawek i deserów. Możemy też liczyć na profesjonalny serwis kelnerski. W tej sytuacji więc odpowiedzialność za obsługę przyjęcia przypada pracownikom restauracji, a my możemy skupić się na naszych Gościach i dziecku. Niektóre lokale dysponują też odrębną salą przeznaczoną na organizację małych imprez, co pozwala na spędzenie czas w spokojnej, rodzinnej atmosferze, z dala od gwaru restauracji.

Przyjęcie komunijne w wynajętej sali

Gdy mamy dużą rodzinę i planujemy zaprosić wielu Gości, najlepiej jest zdecydować się na wynajęcie sali bankietowej. W takich lokalach najczęściej są organizowane wesela, co oznacza, że może się w nich pomieścić bardzo dużo osób. Nie musimy się zatem specjalnie ograniczać w liście zaproszonych Gości. Ponadto sale bankietowe zazwyczaj dysponują dodatkową przestrzenią na zewnątrz – ogrodem, podwórkiem czy placem zabaw, dzięki czemu goście mogą odejść od stołu i choć trochę pospacerować, a dzieci mają możliwość swobodnej zabawy na świeżym powietrzu.

Co więcej, na korzyść sali bankietowej przemawia niższy koszt jej wynajmu niż w przypadku restauracji, co dotyczy także oferowanych dań. Zazwyczaj jest też możliwość wniesienia niektórych produktów, na przykład deserów, a nawet zorganizowania własnego cateringu.

Komunia w ogrodzie

Przyjęcie komunijne zorganizowane w ogrodzie – pod namiotami bądź na tarasie lokalu, jest z pewnością bardzo urokliwe i atrakcyjne. Szczególnie dzieci znajdą wtedy dla siebie dużo przestrzeni do zabawy, a może też huśtawki i zjeżdżalnie. Otoczenie roślin stwarza wyjątkowy klimat dla uroczystości i jest doskonałym tłem dla pamiątkowych zdjęć. Jedynie niesprzyjająca pogoda może trochę popsuć przyjęcie, dlatego warto przygotować rozwiązania awaryjne na taką sytuację.

Torty komunijne z Cukierni Jacek Placek

Poza znalezieniem odpowiedniego miejsca na komunię, powinniśmy zadbać jeszcze o kilka innych istotnych elementów, które składają się na całość dobrze zorganizowanego przyjęcia. Z pewnością należy do nich wybór i zamówienie => tortu komunijnego.

W Cukierni Jacek Placek przygotowaliśmy specjalny asortyment tortów na tę szczególną okazję. Oferujemy je w kształcie książki, okrągłe i prostokątne w różnych smakowych wariantach, które najbardziej odpowiadają dziecięcym gustom. Torty komunijne ozdabiamy żywymi kwiatami bądź owocami, a także opłatkiem z nadrukiem do wyboru z kilku przedstawionych przez nas opcji.

Zapraszamy do składania zamówień na naszej stronie internetowej, telefonicznie (tel. 58 572 033), mailowo (ciasto@jacekplacek.com) bądź w sklepach stacjonarnych Cukierni Jacek Placek. Nasi pracownicy z chęcią pomogą w wyborze odpowiedniego smaku i dekoracji, a także podpowiedzą, która forma i waga ciasta będzie najlepsza na określoną liczbę Gości. Na życzenie Klienta dostarczamy torty do domów, restauracji, sal bankietowych oraz hoteli.