Jak rozmrozić ciasta i torty oraz jak je przechowywać?

Tort jest szczególnym ciastem, ponieważ gości na naszych stołach podczas wyjątkowych uroczystości, takich jak urodziny, ślub czy przyjęcie komunijne. Dlatego kwestia właściwego przechowywania tortów oraz ciast czy też ich rozmrażania wymaga od nas większej uwagi – aby uniknąć niepotrzebnego stresu tuż przed planowanym przyjęciem. W tym artykule podpowiadamy, jak najlepiej przechowywać ciasta i torty i je rozmrażać.

tort 3-piętrowy Cukiernia Jacek Placek to synonim smaku domowych ciast z naturalnych produktów.

Jak długo można trzymać ciasta i torty w lodówce?

Lodówka jest najbardziej odpowiednim miejscem do przechowywania ciast i tortów. O co jednak trzeba zadbać, żeby nasz wypiek zachował świeżość i swój wyjątkowy smak? Przede wszystkim należy go umieścić w szczelnie zamkniętym pudełku, np. w firmowym opakowaniu z ⇒ pastelería, dzięki czemu ani krem, ani elementy dekoracyjne nie utracą swojej jakości. Ponadto warto na ten czas usunąć z lodówki wszelkie produkty o silnym aromacie, chodzi głównie o kiełbasę, cebulę czy sery pleśniowe. Nie chcielibyśmy przecież, aby nasze wykwintne ciasto przesiąkło zapachem mięsa… Na koniec pozostaje jeszcze pytanie – jak długo można trzymać ciasta i torty w lodówce? Spieszymy z informacją, iż utrzymują one świeżość do 4-5dni.

Mrożenie i rozmrażanie ciasta lub tortu – jak to zrobić?

Czy można mrozić i rozmrażać ciasto lub tort? Oczywiście, że tak! I jest to świetny sposób na przedłużenie przydatności ciasta. Mrozimy go w całości, lub w kawałkach najlepiej w szczelnym opakowaniu. Taki wypiek może pozostać w zamrażalniku przez około 6 miesięcy. Pamiętajmy jednak o tym, że po wyjęciu tortu lub ciasta trzeba je zjeść do końca, ponieważ nie powinno się go mrozić ponownie.

carrot cake banner www Confitería Jacek Placek es sinónimo del sabor de los pasteles caseros elaborados con productos naturales.

A w jaki sposób je odmrozić? Ciasto bądź tort przekładamy od razu do lodówki i pozostawiamy tak w lodówce na około 5-8 godzin. Jest to powolny proces, dlatego lepiej to zrobić dzień przed planowaną imprezą. Jeżeli bardzo zależy nam na czasie, tort można wyciągnąć na paterę i zostawić w temperaturze pokojowej na 2-3h.

Cukiernia Jacek Placek posiada bogaty ⇒ asortyment ciast i tortów na każdą wyjątkową okazję. Klienci mogą także skorzystać z opcji zamówienia tego wypieku według własnych preferencji, czyli samodzielnie wybrać kształt ciasta, masę kremową czy elementy dekoracyjne.

¡Te invitamos!