Klubo-kawiarnia Busola

Busola od niemal 10 lat niezawodnie wskazuje żeglującym po kapryśnych wodach gastronomicznej mapy Wejherowa kurs na dobrą kuchnię i zacne napoje.  Markę stworzyli w 2013 roku, wraz z otwarciem Filharmonii Kaszubskiej,  właściciele cukierni Jacek Placek – rodzina zafascynowana nie tylko pieczeniem fantastycznych ciast, ale również żeglarstwem i sportami wodnymi. Tradycją rodzinną od lat jest udział w regatach, założyciel firmy odnosił niemałe sukcesy światowe na tym polu. Zamiłowanie do żeglarstwa dało nazwę kawiarni i naturalnie pojawiło się w wystroju i akcesoriach lokalu.

 

Przede wszystkim: parzymy naprawdę świetną kawę  – od espresso na dobry początek dnia po latte do popołudniowego ciasta. Bo ciastami Busola słynie na całą okolicę, dzięki cukierni Jacek Placek, która jest firmą-matką naszej kawiarni. 

Jak przystało na kuchnię karmiącą przybyszy ze wszech stron róży wiatrów, proponujemy menu zadowalające różne gusta, od gołąbków i pierogów począwszy, przez mięsiwo, makarony, naleśniki po  świeże sałaty.  Polecamy Twej uwadze pierogi z rozmaitym nadzieniem oraz makaron domowy serwowany do zup i głównych dań – to także wyroby własne naszej firmy-matki, a ciasto, z którego są wykonane, dzięki starej, rodzinnej recepturze zasługuje na miano luksusowego.

Od wiosny do jesieni serwujemy posiłki i napoje również na zewnątrz, w naszej ogródkowej Zatoce Zielonych Traw. Ogrodowe meble i metaloplastykę, podobnie jak w naszych cukierniach, wykonała firma Robim Wood, wyjątkowa fuzja zamiłowania do drewna oraz unikatowych, acz prostych w formie pomysłów.

Na dolnym poziomie czeka na Wasze pociechy Kącik Morskich Opowieści, stworzony dla przygód młodych żeglarzy i nie tylko!  W menu znajdzie się kilka ulubionych smaczków juniora…

Wyposażenie kącika w drewniane meble i zabawki to autorskie projekty i wykonanie rodzinnej firmy Wood Walker.

Lokalizacja naszej kawiarni jest wyjątkowa – w samym biznesowo-kulturalnym sercu miasta, u zbiegu jednej z głównych ulic miasta, Sobieskiego oraz Hallera znajduje się rozpoznawalna z daleka sylwetka gmachu Filharmonii Kaszubskiej, niczym płynący w przestrzeni okręt. Naprzeciw znajduje się duży parking, przy skrzyżowaniu przystanki komunikacji miejskiej, a przecznicę dalej – dworzec PKP i PKS. Stąd tylko jedno skrzyżowanie do staromiejskiego deptaka.

Zacne sąsiedztwo Wejherowskiego Centrum Kultury inspiruje nas do udostępniania przestrzeni lokalnym artystom tworzącym sztukę wizualną i muzycznie uzdolnionym.  Początkowo na naszym pokładzie odbywały się również koncerty i muzyczne eventy, obecnie skupiamy się na obsłudze gastronomicznej, na którą jest tu stałe zapotrzebowanie. Każda impreza, koncert czy wernisaż w WCK stawia naszą załogę w pełnej gotowości do serwisu. Na życzenie jesteśmy w stanie zapewnić catering i obsłużyć zamówienia specjalne, również dla osób rezerwujących stoliki na większe spotkanie okolicznościowe.

 

Zachęcamy do obserwowania nas na profilach społecznościowych, tam najłatwiej o aktualności.

Z wdzięcznością przyjmiemy Twoją rzetelną opinię – w naszej wizytówce Google lub na Facebooku.

Załoga Busoli

Gdzie nas znajdziesz?